ОЕШТЫРУ ЧАРАЛАРЫ ПЛАНЫ

июнь, 2016 ел
дүшәмбе
Татарстан Республикасы дәүләт граждан хезмәткәрләренең һәм Татарстан Республикасында муниципаль хезмәткәрләренең квалификациясен арттыру курслары
6 - 10 июнь К(И)ФУ
К(И)ФУ
А.Н. Белов
Хокук саклау органнары җитәкчеләре белән координацион киңәшмә. Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов уздыра.
А.Р. Шәфыйгуллин Б.Р. Габдерәшитов
Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнехановта киңәшмә
И.М. Гарипов Р.Р. Гәрәев
Түбәндәге мәсьәләләр буенча видеоконференция режимында республика киңәшмәсе: 1. Гражданнарны авария хәлендәге торак фондыннан күчерү, торак фондын һәм социаль объектларны (гомуми белем мәктәпләрен, мәктәпкәчә балалар учреждениеләрен, савыктыру лагерьларын, ветеринария хезмәте биналарын) капиталь ремонтлау, хәрәкәт итүләре чикләнгән халык төркемнәренең аларга керә алуын тәэмин итү, инженер инфраструктурасы системаларын яңарту һәм аларның энергетик нәтиҗәлелеген арттыру буенча республика программаларын гамәлгә ашыру турында. 2. Торак-коммуналь хуҗалыкта хезмәт күрсәтүләр сыйфатын яхшырту турында. 3. Агросәнәнгать комплексы мәсьәләләре турында. 4. 2016 елның 2 нче яртыеллыгына матбугатка язылу кампаниясенең барышы турында. 5. Татарстан Республикасында урнаштыруның коллектив чараларынның мәҗбүри классификациясе турында. Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов уздыра.
ТР Төзелеш министрлыгы, ТР Транспорт министрлыгы, ТР Авыл хуҗалыгы министрлыгы, ТР Элемтә министрлыгы, Туризм буенча ТР Дәүләт комитеты
И. М. Гарипов А. И. Нәфыйгин И.Н. Сибгатуллин А.Р. Мостафин А.А. Ткаченко
Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе урынбасарлары, Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Секретаре, Татарстан Республикасы Дәүләт Советы комитетлары рәисләре һәм Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Аппараты идарәләре җитәкчеләре катнашында киңәшмә. Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе Ф.Х. Мөхәммәтшин уздыра.
ТР Дәүләт Советы
А.Р. Идиатуллин
Фосфор химиясе буенча XXI халыкара конференциясен ачу. Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов катнаша.
А.Е. Арбузов ис. Органик һәм физик химия институты
А.М. Терентьев Л. Р. Фазлыева Б.Р. Габдерәшитов
Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләре вәкилләре белән түбәндәге мәсьәләләр буенча видеоконференция режимында киңәшмә: гадәттән тыш хәлләр, коррупция күренешләре, сәламәтлек саклауны мәгълүматлаштыру, "Халык контроле" Татарстан Республикасы дәүләт мәгълүмат системасы, башкару дисциплинасына агымдагы анализ
ТР Сәламәтлек саклау министрлыгы
Г.Р. Шакирова
Гамәлгә ашырыла торган инвестицион проектлар кысаларында объектлар төзү һәм реконструкцияләү мәсьәләләре буенча киңәшмә. Татарстан Республикасы Премьер-министры И.Ш. Халиков уздыра.
ТР Төзелеш министрлыгы, ТР Элемтә министрлыгы
И.Н. Сибгатуллин
"Татарстан Республикасында акушер-гинекология ярдәме оештыру" республика фәнни-гамәли конференциясе
Гранд Отель Казан
ТР Сәламәтлек саклау министрлыгы
Г.Р. Шакирова
Математика буенча бердәм дәүләт имтиханы рәвешендә 11 нче сыйныфларны тәмамлаучыларның дәүләт йомгаклау аттестациясе (юнәлеш дәрәҗәсе)
ТР гомуми белем оешмалары
ТР Мәгариф министрлыгы
Р.И. Заманов
М. Җәлил исемендәге Татар дәүләт академия опера һәм балет театры янындагы А.С. Пушкин һәйкәленә чәчәкләр салу тантансы. Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов катнаша.
ТР Мәдәният министрлыгы, "ТР Рус милли-мәдәни берләшмәсе" РИО
А.М. Терентьев Б.Р. Габдерәшитов
Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнехановның Татарстан Республикасы Рус милли-мәдәни берләшмәсе вәкилләре белән очрашуы
ТР Мәдәнитя министрлыгы, "Рус милли-мәдәни берләшмәсе" РИО
А.М. Терентьев Б.Р. Габдерәшитов
Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы ведомствосындагы учреждениеләр җитәкчеләре белән тармак мәсьәләләре буенча видеоконференцэлемтә режимында киңәшмә
ТР Хезмәт министрлыгы
И.Ф. Бәдриев
Халыкара рус теле көненә багышланган бәйрәм концерты. Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов катнаша.
ТР Мәдәният министрлыгы, "ТР Рус милли-мәдәни берләшмәсе" РИО
А.М. Терентьев Б.Р. Габдерәшитов Г.Р. Нигъмәтуллина
Туган телен (рус теле түгел) өйрәнүче мәктәп укучылары өчен рус теле буенча халыкара олимпиадасын ябу тантанасы
Идел буе физик культура, спорт һәм туризм дәүләт академиясе
ТР Мәгариф министрлыгы
Р.И. Заманов
Татарстан Республикасы Конституция суды утырышы
ТР Конституция суды
Ф.Р. Волкова
"Татарстан Республикасы предприятиеләре продукциясенең экспортын үстерү турында"гы мәсьәлә буенча Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты каршындагы Икътисадый совет утырышы. Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов катнаша.
ТР Икътисад министрлыгы, ТР Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы
А.И. Нәфыйгин И.Л. Савельев Б.Р. Габдерәшитов Р.В. Гайнетдинов
Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнехановның "Татарстан Республикасы Гарантия фонды" ФБ офисында булуы
ТР Икътисад министрлыгы