ОЕШТЫРУ ЧАРАЛАРЫ ПЛАНЫ

июнь, 2016 ел
шимбә
Хокук саклау органнары җитәкчеләре белән координацион киңәшмә. Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов уздыра
А.Р. Шәфыйгуллин Б.Р. Габдерәшитов
Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнехановта киңәшмә
И.М. Гарипов Р.Р. Гәрәев
Түбәндәге мәсьәләләр буенча видеоконференция режимында республика киңәшмәсе: 1. Торак һәм социаль объектларны (мәктәпкәчә балалар учреждениеләрен, фельдшерлык-акушерлык пунктларын, амбулаторияләрне, сырхауханәләрне, клубларны, спорт мәйданчыкларын) төзү буенча республика программаларын гамәлгә ашыру, гражданнарның өлешле инвестицияләшү юлы белән торак төзелешенең проблемалы объектларын төзеп бетерү турында. 2. 2016 елга юллар салу программасын гамәлгә ашыру. 3. Агросәнәнгать комплексы мәсьәләләре. Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов уздыра.
ТР Төзелеш министрлыгы, ТР Транспорт министрлыгы, ТР Авыл хуҗалыгы министрлыгы,
И. М. Гарипов, А. И. Нәфыйгин, И.Н. Сибгатуллин, А.Р. Мостафин
Чит телләр буенча бердәм дәүләт имтиханы рәвешендә 11 нче сыйныфларны тәмамлаучыларның дәүләт йомгаклау аттестациясе ("Сөйләшү" бүлеге)
ТР гомуми белем оешмалары
ТР Мәгариф министрлыгы
Р.И. Заманов
"Сергей Титов исемендәге катыргы-кәгазь комбинаты" халык предприятиесенең 35 еллыгына багышланган тантаналы чара. Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе Ф.Х. Мөхәммәтшин катнаша.
ТР Дәүләт Советы
М.С. Хәсәнов
Гамәлгә ашырыла торган инвестицион проектлар кысаларында объектлар төзү һәм реконструкцияләү мәсьәләләре буенча киңәшмә. Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов уздыра.
ТР Төзелеш министрлыгы, ТР Элемтә министрлыгы
Ф.М. Хәнифов, И.Н. Сибгатуллин
Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнехановның Куба Республикасы Министрлар Советы Рәисе урынбасары Рикардо Кабрисас белән очрашуы
ТР Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы, "КАМАЗ" ГАҖ