ОЕШТЫРУ ЧАРАЛАРЫ ПЛАНЫ

июль, 2016 ел
җомга
200 һәм 2000 сумлык акчаларда Казан шәһәре символлары сурәтен сайлап алу конкурсында катнашу мәсьәләсе буенча киңәшмә. Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары В.Г. Шәйхразыев уздыра.
ТРМК утырышлар залы (3 нче кат)
ТР Мәдәнитя минитсрлыгы "Татмедиа" РА
Г.Р. Нигъмәтуллина
Република муниципаль районнары белән "Татарстан командасы" проектын гамәлгә ашыру мәсьәләсе буенча видеоконференция режимында киңәшмә
ТРМК утырышлар залы (3 нче кат)
Л.Р. Фазлыева
2019 елда Казан шәһәрендә WorldSkills Competition һөнәри осталык халыкара чемпионатына әзерләү концепциясе турында киңәшмә. Татарстан Республикасы Премьер-министры И.Ш. Халиков уздыра.
ТР Мәгариф министрлыгы
Р.И. Заманов
"2016 елның 1 яртыеллыгында автомобиль һәм эчке сулар транспортында халыкка транспорт хезмәте күрсәтүне оештыру" темасына видеоконференция режимында коллегия утырышы
ТР Транспорт министрлыгы
И.Н. Сибгатуллин
ШХО Эшлекле советы Секретариаты Кубогына Шанхай хезмәттәшлек оешмасында катнашучы илләр ветераннары командалары арасында беренче халыкара футбол турниры
29-31 июль "Хезмәт резервлары" стадионы
ШХО Эшлекле советы ТР Яшьләр министрлыгы
Г.Р. Шакирова
Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләренең мәдәният органнары җитәкчеләре белән видеоконференцэлемтә режимында эшче киңәшмә
ТР Мәдәният министрлыгы
Г.Р. Нигъмәтуллина
Татарстан Республикасының чит илләрдәге һәм Россия Федерациясе субъектларындагы вәкилләре белән видеоконференция режимында киңәшмә
ТР Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы
Н.Н. Насыйбуллин
Түбәндәге мәсьәләләр буенча видеоконференция режимында республика киңәшмәсе: 1. Гражданнарны авария хәлендәге торак фондыннан күчерү, торак фондын һәм социаль объектларны (гомуми белем мәктәпләрен, мәктәпкәчә балалар учреждениеләрен, савыктыру лагерьларын, ветеринария хезмәте биналарын) капиталь ремонтлау, хәрәкәт итүләре чикләнгән халык төркемнәренең аларга керә алуын тәэмин итү, инженер инфраструктурасы системаларын яңарту һәм аларның энергетик нәтиҗәлелеген арттыру буенча республика программаларын гамәлгә ашыру турында. 2. 2016 елга юллар салу программасын гамәлгә ашыру. 3. Агросәнәнгать комплексы мәсьәләләре турында. Татарстан Республикасы Премьер-министры И.Ш. Халиков уздыра.
ТР Төзелеш министрлыгы ТР Транспорт министрлыгы ТР Авыл хуҗалыгы министрлыгы
И.Н. Сибгатуллин А.Р. Мостафин Р.В. Гайнетдинов
Гамәлгә ашырыла торган инвестицион проектлар кысаларында объектлар төзү һәм реконструкцияләү мәсьәләләре буенча киңәшмә. Татарстан Республикасы Премьер-министры И.Ш. Халиков уздыра.
ТР Төзелеш министрлыгы ТР Элемтә министрлыгы
Ф.М. Хәнифов И.Н. Сибгатуллин