ОЕШТЫРУ ЧАРАЛАРЫ ПЛАНЫ

август, 2016 ел
сишәмбе
Зеленодольск шәһәрендә 758 км Зелёный Дол ст. тимер юл аша юл күчешен ачу. Россия Федерациясе Транспорт министры Максим Юрьевич Соколов, атарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов катнаша.
ТР Транспорт министрлыгы
И.Н. Сибгатуллин Б.Р. Габдерщшитов
Казань – Чистай– Бөгелмә – Оренбург автоюлында. Кама елгасы аша күпер кичешен төзү комплексынын ачу. Россия Федерациясе Транспорт министры М.Ю. Соколов, Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов катнаша.
ТР Транспорт министрлыгы
И.Н. Сибгатуллин Б.Р. Габдерәшитов
"Уйнагыз, гармоньнар!" халык мәдәнияте республика бәйрәме
Г.Камал ис. театр каршындагы мәйдан
ТР Мәдәният министрлыгы
Г.Р. Нигъмәтуллина
Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнехановның ишегалды бәйрәмендә булуы
И М. Гарипов Б.Р. Габдерәшитов
Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнехановның төзекләндерүдән соң Урицкий ис. паркта булуы
Н.Л. Фишман Б.Р. Габдерәшитов
«Мозаика культур» – «Мәдәният бизәкләре»-2016 II этнодини фестивале. Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов катнаша.
ТР Мәдәниятминистрлыгы
А.М. Терентьев Б.Р. Габдерәшитов
Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнехановның «Kazan City Racing» автотамашасында булуы
ТР Яшьләр министрлыгы Казан шәһәре Башкарма комитеты
Б.Р. Габдерәшитов Г.Р. Шакирова
Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнехановның Татарстан Рсепубликасы Көненә багышланган ат ярышларында булуы
ТР Авыл хуҗалыгы министрлыгы
Л.Р. Фазлыева Б.Р. Габдерәшитов А.Р. Мостафин
Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнехановның Әзәрбәйҗан Республикасы Элемтә һәм югары технологияләр министры Рамин Намиг оглы Гулузадә белән очрашуы. Россия Федерациясе Элемтә һ массакүләм коммуникацияләр министры Н.А. Никифоров катнаша.
ТР Элемтә министрлыгы
Р.Р. Гыйматдинов Б.Р. Габдерәшитов
"Казан көзе" опера сәнгате фестивале
Игенчеләр сарае каршындагы мәйдан