Алексей Песошин Казанда янгын сүндерү-гамәли спорт ярышларын башлап җибәрде

2018 елның 14 феврале, чәршәмбе

Татарстан Республикасы Премьер-министры Алексей Песошин РФ гражданнар оборонасы эшләре, гадәттән тыш хәлләр һәм аларны бетерү министры Кубогына, ТР Премьер-министры Кубогына бөтенроссия ярышлары һәм Бөтенроссия ирекле янгын сүндерү җәмгыятенең янгын сүндерү-коткару спорты буенча Үзәк совет Кубогына Россия Эчке эшләр министрлыгы беренчелеге ачылышы тантанасында катнашты.

Ярышларда катнашучыларны сәламләп, Алексей Песошин Татарстанда соңгы елларда зур халыкара чаралар узды, дип билгеләде. Җәй көне Казанда Футбол буенча дөнья чемпионаты узачак. Шул ук вакытта республикада янгын сүндерү-гамәли спортка аерым игътибар бирелә, дип ассызыклады ул.

Ярышлар 2018 елның 14-19 февралендә Казанда узачак. Барлык командалар җитди сайлау циклын узган.