май, 2024 ел
чәршәмбе

14-19 майда Татарстан башкаласында «Казан Экспо» мәйданчыгында «Россия – Ислам дөньясы: KazanForum-2024» XV халыкара икътисадый форумы уза. Иннополис инновацион үзәге стендында илебез продукциясе һәм «Иннополис» махсус икътисадый зонасы резидентларының уникаль цифрлы хәл ителешләре, шулай ук Иннополис университеты проектлары белән танышырга мөмкин. Бүген күргәзмә кунакларын рәсми рәвештә карап чыгу барышында аларны Татарстан Премьер-министры урынбасары Роман Шәйхетдинов тәкъдим итте.

февраль, 2024 ел
дүшәмбе

Россия Президенты Владимир Путин алдынгы инженерлык мәктәпләрен булдыру проектын 2030 елга кадәр озайтуны хуплады, дип хәбәр итте Хөкүмәт рәисе урынбасары Дмитрий Чернышенко. 2026 елга кадәр финанслауның гомуми күләме 60 млрд сум тирәсе тәшкил итәчәк. Шулай ук яңа уку елыннан эшли башлаячак тагын 20 шундый мәктәп сайлап алынды. Шулай итеп, алдынгы инженерлык мәктәпләренең бөтен системасы Россиянең 23 төбәгендә 50 югары уку йортын үз эченә алачак.

Тэги: Иннополис университеты

февраль, 2024 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Мәскәүдә РФ Фән һәм югары белем министры Валерий Фальков рәислегендә Совет утырышы узды, анда «Алдынгы инженерлык мәктәпләре» (АИМ) федераль проектында катнашучы югары уку йортлары 2023 ел өчен хисаплар тапшырды. Чарада Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары Роман Шәйхетдинов һәм Иннополис Университеты вәкилләре һәм «Ростелеком» ГАҖнең мәгълүмат системаларын үстерү буенча вице-президенты, Иннополис Университетының АИМ Экспертлар советы әгъзасы Дарий Халитов катнашты.

декабрь, 2023 ел
сишәмбе

Чит илләр белән хезмәттәшлекне үстерү кысаларында Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары Роман Шәйхетдинов Төркиянең Казандагы Генераль консулы Угур Йылмаз белән очрашты. Иннополистагы очрашуда шулай ук Иннополис мэры Руслан Шаһгалиев һәм «Иннополис» МИЗ генераль директоры Ренат Хәлимов катнашты.

декабрь, 2023 ел
дүшәмбе

Иннополис Университеты Кытайда офис ачты. Югары уку йортының Ханчжоу шәһәрендәге штаб-фатиры базасында Кытай базарында Иннополис Университеты һәм Татарстан Республикасы продуктларын һәм белем бирү хезмәт күрсәтүләрен алга этәрү һәм үзара файдалы товар әйләнешен стимуллаштыру планлаштырыла. Офисны ачуда Татарстан Республикасы премьер-министры урынбасары Роман Шәйхетдинов һәм Ханчжоу шәһәре хөкүмәте вәкилләре катнашты.

ноябрь, 2023 ел
җомга

Иннополис Университетының Күзәтүчеләр советы ректор вазыйфасына физика-математика фәннәре докторы, математика һәм ясалма интеллект өлкәләрендә танылган галим, Югары икътисад мәктәбе, Сколтех, Мәгълүмат тапшыру проблемалары институты профессоры һәм МФТИны тәмамлаган Александр Гасниковны раслады.

ноябрь, 2023 ел
пәнҗешәмбе

Беларусь Республикасының Россия Федерациясендәге Гадәттән тыш һәм Тулы вәкаләтле Илчесе Дмитрий Крутой Иннополиста булды. Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары Роман Шәйхетдинов озатуында ул ИТ-шәһәрнең һәм «Иннополис» махсус икътисадый зонасының берничә инфраструктур объектында булды.

сишәмбе

Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары Роман Шәйхетдинов җитәкчелегендәге Татарстан Республикасы делегациясе Үзбәкстан Республикасына эш сәфәренә килде. Визитның максаты - мәгълүмат-коммуникацион технологияләр өлкәсендә хезмәттәшлекне җайга салу.

Татарстан делегациясе составында: Татарстан дәүләт идарәсен цифрлы үстерү, элемтә һәм мәгълүмат технологияләре министры Айрат Хәйруллин, «Иннополис» МИЗ» АҖ генераль директоры Ренат Хәлимов, Иннополис Университеты проректоры Евгений Бобров, Татарстанның Үзбәкстандагы вәкиле Айдар Ахтариев һәм башкалар.

пәнҗешәмбе

19-20 октябрьдә Иннополиста Иннополис Университеты тарафыннан оештырылган бизнес һәм мәгарифтә цифрлы бәйсезлек турында еллык өченче бөтенроссия форумы Digital Innopolis Days уза. 2021 елдан форум Россиянең цифрлы үсеше стратегиясен тикшерү өчен ИТ-бизнес, фән, дәүләт органнары һәм мәгариф оешмалары вәкилләрен җыя, ул илнең конкурентлыкка сәләтлелеген һәм якланышын арттырачак.

дүшәмбе

Иннополиста мәктәп укучылары арасында спорт программалаштыруы буенча Россия беренчелеге узды. Илдә спорт программалаштыруы буенча беренче рәсми ярышларда җиңүчеләр бу дисциплина буенча Россия җыелма командасына кандидатлар булдылар.