ОЕШТЫРУ ЧАРАЛАРЫ ПЛАНЫ

май, 2015 ел
шимбә
Армиягә чакырылучыларны хезмәт итү урынына кадәр озата бару һәм 34244, 61423 хәрби частьләрендә булу
Самара, Свердловск өлкәләре
ТРда Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил
И.Ф.Бәдриев
Татарстан Республикасы Президенты вазыйфаларын вакытлыча башкаручы Р.Н. Миңнехановта киңәшмә
ТРМК утырышлар залы (3 нче кат)
И.М.Гарипов Р.Р.Гәрәев
Хокук саклау органнары җитәкчеләре белән координацион киңәшмә. Татарстан Республикасы Президенты вазыйфаларын вакытлыча башкаручы Р.Н. Миңнеханов уздыра.
ТРМК сөйләшүләр алып бару залы (9 нчы кат)
А.Р.Шәфыйгуллин И.Л.Савельев
«Иске-Казан түгәрәк уены» татар фольклоры республика фестиваленең йомгаклау туры
Биектау муниципаль районы
ТР Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы, Биектау муниципаль районы Башкарма комитеты
Г.Р.Нигъмәтуллина
Түбәндәге мәсьәләләр буенча видеоконференция режимында республика киңәшмәсе: 1. Торак фондын һәм социаль объектларны (гомуми белем мәктәпләрен, мәктәпкәчә балалар учреждениеләрен, савыктыру лагерьларын, ветеринария хезмәте биналарын) капиталь ремонтлау, хәрәкәт итүләре чикләнгән халык төркемнәренең аларга керә алуын тәэмин итү программаларын гамәлгә ашыру, инженер инфраструктурасы системаларын яңарту һәм аларның энергетик нәтиҗәлелеген арттыру. 2. Татарстан Республикасы агросәнәнгать комплексы. Татарстан Республикасы Президенты вазыйфаларын вакытлыча башкаручы Р.Н. Миңнеханов уздыра.
ТРМК утырышлар залы (3 нче кат)
ТР Төзелеш министрлыгы, ТР Авыл хуҗалыгы министрлыгы
И.М.Гарипов А.И.Нәфыйгин И.Н.Сибгатуллин А.Р.Мостафин
"Имин көпчәк" XXI республика конкурсында җиңүчеләрне бүләкләү тантанасы. Татарстан Республикасы Премьер-министры И.Ш. Халиков катнаша.
Чаллы шәһәре
ТР буенча ЭЭМ
Р.Р.Кадыйров
«Гонка героев» ГТО кроссы" хәрби-патриотик спорт чарасы
30–31 май КЮХКУ полигоны
ТР Яшьләр министрлыгы
Г.Р.Шакирова
Хәзерге заман Татарстан тарихында парламентаризмны торгызуга 25 ел тулуга багышланган Татарстан Республикасы депутатларының һәм җәмәгатьчелегенең тантаналы җыелышы. Россия Федерациясе Федераль Собраниесе Федерация Советы Рәисе В.И. Матвиенко, Татарстан Республикасы Президенты вазыйфаларын вакытлыча башкаручы Р.Н. Миңнеханов катнаша.
С. Сәйдәш исемендәге ДЗКЗ
ТР Дәүләт Советы
Л.Н.Маврина А.М.Терентьев Ф.Р.Волкова И.Л.Савельев
Хатын-кызлар арасында ITF теннис буенча халыкара турнир
30 май – 7 июнь Казан теннис академиясе
ТР Яшьләр министрлыгы
Г.Р.Шакирова
"Чаллы" индустриаль паркы террриториясендә терминаль-логистик үзәк булдыру мәсьәләләре буенча киңәшмә. Татарстан Республикасы Премьер-министры И.Ш. Халиков уздыра.
Чаллы шәһәре, Яңа шәһәр, 22/04
ТР Транспорт министрлыгы
И.Н.Сибгатуллин Н.Н.Насыйбуллин
1990-2015 еллар чакырылышлары Татарстан парламенты депутатларының тантаналы очрашуы. Татарстан Республикасы Президенты вазыйфаларын вакытлыча башкаручы Р.Н. Миңнеханов катнаша.
«Корстон» КСКК
ТР Дәүләт Советы